Gotowe dodatki witaminowe/mineralne Jest ich tak wiele, że najbezpieczniej wybrać dobrze znaną markę. Nie wolno przekroczyć dawki podanej przez producenta; na ogół wystarcza miesięczna kuracja połączona z jedną dawką tygodniowo.
Mączka kostna
Dostarcza cennego wapnia (30%) i fosforu (15%). Jest stosowana do uzupełniania niedoboru wapnia w świeżym mięsie, w wyżej opisany sposób.
Jajka
Są dobrym źródłem łatwo przyswajalnego białka. Surowe białko zawiera awidynę – antagonistę witaminy B, biotyny oraz substancję, która utrudnia trawienie. Jeśli chcemy dawać jajka regularnie, powinniśmy je gotować na miękko.
Mleko
Dobre źródło białka i wapnia, chociaż wiele dorosłych psów nie wytwarza enzymów do trawienia laktozy (cukru mleka), więc mogą dostać biegunki.
Oleje roślinne
Niektóre oleje roślinne są bogate w kwas lanolinowy (podstawowy kwas tłuszczowy). Jego niedobór powoduje, że sierść staje się matowa i źle wygląda. Większość gotowych pokarmów zawiera więcej niż wymagany 1%, ale to nie zaszkodzi, zwłaszcza na początku linienia. Istnieją specjalne dodatki olejowe dla psów, można także używać oleju kukurydzianego lub szafranowego. Należy pamiętać, że olej jest tłuszczem i jego nadmiar może spowodować otyłość. Dzienna dawka oleju kukurydzianego dla psa o wadze 10kg wynosi ^łyżeczki, a o wadze 50 kg – 2 łyżeczki (oleju szafranowego dajemy 1^ tej ilości).
Tran
Dobre źródło witamin, ale bezpieczne tylko w minimalnych ilościach. Jedna pięciogramowa łyżeczka zaspokaja dzienne zapotrzebowanie 50-kilogramowego doga, żywionego pokarmem nie zawierającym potrzebnych witamin.
Drożdże
Preparaty drożdżowe są bogate w witaminy z grupy B i niektóre składniki mineralne. Nadają się dla psów starszych lub ze słabymi wątrobami; nie powinny być używane w nadmiarze.
Preparaty ziołowe
Jest ich dużo, m.in. tabletki z wodorostów z jodem. Uważa się, że kostki siarki z wodą łagodzą niektóre problemy z sierścią, np. swędzenie skóry.